Снимки: ОФК Стралджа и ОФК Елхово завършиха 5:5 в умопомрачителна среща

Публикувано преди 10 години  |  Снимки, Спорт

ofkУникален мач! Само така може да се определи дербито на А окръжна футболна група – Ямбол. ОФК Елхово постигна равен резултат 5:5 срещу силният състав на ОФК Стралджа, като гост. Срещата определено не бе за хора със слаби сърца, защото ОФК Елхово губеше на полувремето с резултат 4:1, а наваксването в резултата се случи, едва след 60-та минута на срещата.

За ОФК Елхово стартираха на вратата Христо Пеев и пред него Радослав Стоянов, Калоян Ангелов, Данаил Попов, Валери Гаванозов, Пламен Христов, Красимир Ламбов, Димитър Тодоров, Георги Янчев, Станимир Бабаджанов и Станимир Тодоров, а на скамейката бяха Велислав Пасков, Васил Асенов, Димитър Михайлов (бел. ред: който замени контузеният Калоян Ангелов) и старши треньорът Димитър Иванов, който влезе в игра в началото на второто полувреме.

Срещата започна отлично за ОФК Стралджа и още в самото начало след груби грешки в защитата на ОФК Елхово, домакините поведоха убедително с 3:0. Все пак в 34-та минута Пламен Христов вкара отлично попадение от далечно разстояние, с което намали резултата на 3:1, но  домакините успяха да отбележат точно четвърто попадение преди края на първата част.

След почивката срещата започна равностойно, като ОФК Елхово поглеждаше по-често към врата на ОФК Стралджа. С гол на Геоги Янчев в  60-та минута резултата бе намален на 4:2, но радостта на нашите футболисти трая едва три минути, след като Стралджа увеличи преднината отново на 5:2 в тяхна полза. Реално след този гол домакините вече се виждаха крайни победители. Тогава обаче ОФК Елхово показа шампионски дух и стигна до частичен обрат – 5:5. Отново Георги Янчев  намали резултата  в 75-ата минута (5:3), а шест минути по-късно Димитър Тодоров бе точен за 5:4. Две минути преди последния съдийски сигнал Пламен Христов бе на правилното място и от близо метър от гол линията засече отлично центриране с глава за крайния резултат в срещата 5:5, с което донесе точка за ОФК Елхово.

Безспорно това бе и един от най-вълнуващите мачове от началото на шампионата. Два от отборите претенденти за първото място представиха истински футболен спектакъл въпреки лошото време, на който може да завидят и отборите от елитната А футболна група.

Следващата неделя /26 октомври 2014г./ ОФК Елхово ще приеме тук на стадиона в град Елхово състава на ФК „Ботев“ – Генерал Инзово. Срещата е с начален час 14:30 часа.

Ето и останалите резултати от срещите играни днес, както и програмата на двубоите, които предстоят утре:

ФК“Межда“ – Межда – ФК“Ураган“ – Бояджик 1:4