Снимки: ОФК Елхово стартира убедително със седем гола срещу Калчево

Публикувано преди 10 години  |  Снимки, Спорт

gafОФК Елхово стартира с убедителна победа участието си в шампионата на А областна футболна група – Ямбол. В двубой от 1 кръг ОФК Елхово победи като домакин тук в Елхово гостуващия състав от село Калчево с резултат 7:0. За ОФК Елхово стартираха: вратар Христо Пеев и пред него Калоян Ангелов, Радослав Стоянов, Валери Гаванозов, Велислав Пасков, Красимир Ламбов, Димитър Тодоров, Станимир Тодоров, Георги Янчев (капитан), Димитър Иванов и Станимир Бабаджанов.

На полувремето ОФК Елхово водеше с резултат 4:0 с голове отбелязани от Георги Янчев, Станимир Тодоров и две попадения на Димитър Тодоров. След почивката Станимир Бабаджанов покачи резултата на 5:0, а минути по-късно сред голмайсторите се разписаха Валери Гаванозов и Калоян Ангелов, който през второто полувреме от последен в отбраната на Елхово заигра като централен нападател след вътрешна рокада в състава ни.

Прави впечатление добрата игра на момчетата от Елхово въпреки значителното подмладяване в състава на ОФК Елхово. Добро впечатление сред тях направи играта на Станимир Бабаджанов, Валери Гаванозов и Велислав  Пасков. Крайният резултат спокойно можеше да е двуцифрен, но на три пъти помощник на вратаря на гостите Атанас Иванов бе страничния стълб, а на няколко пъти футболисти от Елхово излизаха сами срещу него, но пропуснаха шанса да направят резултата още по-убедителен.

Следващата седмица – 20 септември, ще се играе дербито на община Елхово, между новака в групата Бояново 2012 и отбора на ОФК Елхово. Срещата ще се играе в село Бояново от 17:00 часа. Бояновци загубиха днес в село Каменец с класически резултат 3:0.