Публикувано преди 10 години  |  Спорт

simЕлховският боец Симеон Димитров стана републикански шампион на републиканското първенство по кик бокс в категория до 57 кг.

Двудневната надпревара, състояла се в зала „Младост” в град Шумен в края на миналата седмица, бе едно от най-мащабните състезания, организирани в Шумен. Близо 450 състезатели от 41 клуба участваха в битките за шампионските титли във всички възрастови групи.

На откриването на държавното първенство присъства избраният преди седмица президент на Българската конфедерация по кик бокс и муай тай Виктор Меламед, който е и почетен консул на Кралство Тайланд в София.

Симеон Димитров спечели златен медал в дисциплината лоу кик – юноши младша възраст в категория до 57 килограма.

Припомняме Ви, че само преди по-малко от месец Симеон Димитров стана републикански шампион по бокс в категория до 54 килограма. Така на практика в рамките на един месец Симеон Димитров стана републикански шампион в два различни спорта –  бокс и кик бокс. Като състезател по бокс освен златен медал, Симеон има още два бронзови медала от републикански шампионати при учениците между 13-14 години.